Jak ćwiczeniami oddechowymi pokonać szaleńcze wyczyny – czyli “Gucio szaleje”

Wydawnictwo Debit, imprint Grupy Wydawniczej Sonia Draga z Katowic prezentuje kolejną część przygód rezolutnego jednorożca z serii “Uczucia Gucia”, pod tytułem “Gucio szaleje”, autorstwa Aurélie Chine Chow Chiene.

Kim jest Gucio

Gucio to młody jednorożec, podobny do innych młodych jednorożców. Wyróżnia go jego grzywa, która zmienia kolor w zależności od tego, co aktualnie Gucio czuje. Dzisiaj Gucio czuje się fantastycznie – jego grzywa ma kolor intensywnie czerwony. Dzisiaj jednorożec szaleje – skacze, wygłupia się, stroi miny, próbuje zwrócić na siebie uwagę rodziców. Kto jest ciekaw, jak uda mu się spożytkować te uczucia i tę energię?

Seria

Uczucia gucia. Gucio szaleje -seria bajek” to jedna z serii krótkich książeczek, których zadaniem jest rozpoznanie emocji i panowanie nad nimi. Każda książka opisuje tylko jedo uczucie. Na końcu każdej z nich znajdują się cenne informacje, zarówno dla dzieci, jak i dorosłych, o tym, jak przeżywać emocje, panować nad nimi oraz jakie ćwiczenia stosować. W niniejszej książeczce przedstawiono ćwiczenia oddechowe, które pozwalają w zbytnim rozbrykaniu dzieci.

Autorka

Aurélie Chine Chow Chiene to absolwentka Instytutu Krztałcenia Sofrologicznego, która opracowała serię ilustrowanych książeczek o kolorowym jednorożcu, które mają za zadanie pomóc dzieciom w wykorzystaniu technik relaksacyjnych opartych przede wszystkim na ćwiczeniach oddechowych (sofrologia) do poradzenia sobie z trudnymi emocjami. Autorka pracowała jako graficzka, później zainteresowała się psychologią dziecięcą, a po zostaniu mamą, zajęła się sofrologią i tworzeniem materiałów – ilustrowanych książeczek dla dzieci.

Pozostałe tytuły z serii

Do tej pory ukazały się następujące części: “Gucio się smuci”, “Gucio się boi”, “Gucio się złości”, “Gucio się wstydzi”, “Gucio zazdrości”, “Gucio czuje się winny”, “Gucio się cieszy”, “Gucio się obraża”, “Gucio nie może zasnąć”, “Gucio się nudzi”, “Gucio się denerwuje”, “Gucio nie może się skupić”, “Gucio się zakochuje”, “Gucio uczy się przegrywać”, “Gucio mówi dziękuję”, “Gucio uczy się dzielić”.