Kolejna wartościowa i zabawna książeczka o małym jednorożcu

Rozmawianie z dziećmi o emocjach i pomaganie im zrozumieć co właśnie odczuwają, jest niezwykle ważne. Dzięki temu pociechy są bardziej świadome tego, co właściwie się stało i co mogą zrobić w danej sytuacji. Warto też sięgnąć po książeczkę “Uczucia Gucia. Gucio szaleje“, która jest doskonałą pomocą w tym zakresie.

Co takiego przytrafiło się tym razem małemu jednorożcowi?

Gucio miewa różne nastroje. Czasem jest wesoły, kiedy indziej smutny, jak i przytrafiło mu się również zakochać. To tylko niektóre z uczuć, których dotychczas doświadczył ten sympatyczny jednorożec. Kolejna część serii o jego przygodach jest zwariowana. Bohater czuje się wspaniale i ma dużo energii. Nie potrafi przy tym usiedzieć w miejscu. Jest psotny i bardzo chce zwrócić na siebie uwagę. Dla jego rodziców może okazać się to problemem. Co właściwie można zrobić z dzieckiem, które najwidoczniej nie ma ochoty przestać się wygłupiać?

Tego typu zachowanie nie jest obce najmłodszym. Chyba każdy rodzic prędzej czy później zmierzył się z czymś takim. Nie jest to też nic dziwnego, ponieważ jest to coś naturalnego dla pociech. Można także pomóc im okiełznać te nieograniczone pokłady energii i ukierunkować na zupełnie co innego.

Właśnie w tym pomaga ta bajka. Nabywam poszczególne części cyklu z myślą o moim synu. Zresztą czytamy je razem. “Gucio szaleje” to świetna okazja do zwrócenia uwagi dziecka na to, że może ono w odpowiedni sposób spożytkować energię, kiedy akurat wygłupy mu w głowie. Książeczka w prosty i jednocześnie urzekający sposób to wyjaśnia. Każda pociecha z łatwością zrozumie przekaz i może się podczas wspólnego czytania dobrze bawić.

“Uczucia Gucia. Gucio szaleje” – wartościowa bajka dla dzieci i rodziców

Jeszcze jedną zaletą tej historyjki, jak i pozostałych, jest zamieszczone na końcu ćwiczenie oddechowe. Przyznam i to szczerze, że jest to ciekawy pomysł. Tym bardziej że pomaga dziecku się wyciszyć. Może też ono przejąć kontrolę nad emocjami, co jest bardzo ważne. Przez ten aspekt postrzegam tę książeczkę nie tylko jako istotną opowieść. Jest ona również zaproszeniem do przydatnej aktywności. Widać także, że Aurelie Chien Chow Chine dobrze rozumie dzieci oraz ich świat. Przyjemne jest też tłumaczenie, które wykonała Bożena Sęk. Zdecydowanie jest to idealna bajka dla najmłodszych. Najlepiej czytać ją razem z nimi. Młodsi i starsi mogą oczekiwać dobrej i pouczającej zabawy.