Ksiązka o uczuciach – “Uczucia Gucia. Gucio szaleje” Aurelie Chien Chow Chine

“Uczucia Gucia. Gucio szaleje” Aurelie Chien Chow Chine to jedna z tych lektur, w których odbiorca może poczytać o emocjach. Bardzo ważne jest to, by dziecko od najmłodszych lat zapoznawało się z wydaniami, które skupiają się na jego emocjach. 

Dlaczego warto poznawać bajki o emocjach?

Poznawanie bajek o uczuciach jest bardzo ciekawe dlatego, że:

– dziecko już od najmłodszych lat powinno umieć rozróżniać swoje emocje,

– odbiorca może dowiedzieć się, jakie uczucia nie powinny być dla niego obce,

– jest możliwość poznania dzieci lub zwierzęcych bohaterów, którzy przeżywają takie same rozterki, jak on.

Książeczki o emocjach są naprawdę idealne dla odbiorców w różnym wieku. Jednym z takich wydań jest książka o uczuciach – “Uczucia Gucia. Gucio szaleje” napisana przez Aurelie Chien Chow Chine.

O czym opowiada książeczka “Uczucia Gucia. Gucio szaleje” Aurelie Chien Chow Chine?

W tym wydaniu głównym bohaterem został Gucio. Był on małym jednorożcem, który pod względem wyglądu zewnętrznego nie różnił się od innych zwierząt z jego gatunku. Jego wyjątkowość polegała jednak na zmianie koloru jego grzywy w zależności od emocji, które w danej chwili odczuwał. Książeczka  “Uczucia gucia. Gucio szaleje w Tania książka” skupia się na opisie dnia, w którym główny bohater czuł się bardzo dobrze. Miał siłę na wygłupy oraz skakanie. Wszelkimi sposobami chciał zwrócić na siebie uwagę swoich rodziców. Właśnie w tej bajeczce dziecko może zobaczyć, w jaki sposób Guciowi udało się spożytkować energię, która była jego cechą charakterystyczną właśnie tego dnia.

Cykl bajek “Uczucia Gucia” skupia się na historyjkach związanych z nazywaniem różnych emocji. Pozycje uczą także panowania nad nimi w dowolnym momencie. Zaletą tej serii są także proste ćwiczenia, które znajdują się na końcu każdej książeczki. Dzięki nim dziecko ma możliwość próby zapanowania nad swoimi emocjami oraz wyciszenia się. Jest to bardzo ważne, by próbę ogarniania swoich emocji wprowadzać życie już od najmłodszych lat odbiorcy, a seria “Uczucia Gucia” będzie w tym pomocna.