Biblioteka Publiczna Gminy Konopnica wraz z trzema swoimi filiami: w Motyczu, Radawcu Dużym i  Zemborzycach Tereszyńskich tworzy sieć bibliotek w naszej gminie.

 


Biblioteka w Konopnicy powstała w 1949 roku. Początkowo mieściła się w domach prywatnych, by w końcu w 1989 roku przenieść się do lokalu Urzędu Gminy o powierzchni 60 m2, w którym funkcjonuje do dziś. Obecna siedziba biblioteki odznacza się dobrą lokalizacją, jest tam widno, ciepło, a po generalnym remoncie przeprowadzonym na początku 2010 roku także przestronnie.
w latach 1993 - 2012 roku biblioteką kierowała Pani Ewa Misztal. Obecnie funkcję dyrektora pełni Pani Magdalena Tomasik.

 

Główne cele jakie stawia sobie biblioteka to zaspakajanie potrzeb naszych czytelników oraz wyrabianie i pogłębianie zainteresowań czytelniczych. W dobie Internetu i społeczeństwa informacyjnego biblioteka nie może być jedynie książnicą, dlatego oferujemy mieszkańcom Gminy Konopnica bezpłatny dostęp do Internetu i staramy się być rzetelnym źródłem wiedzy nie tylko ksiażkowej. Wychodzimy naprzód oczekiwaniom, które stawiają przed nami czytelnicy. Owocuje to rzeszą wiernych bywalców biblioteki, a także gronem nowych osób chętnych do korzystania z naszych usług. 

 

Oprócz bogatego ksiegozbioru biblioteka główna oraz jej filie do dyspozycji czytelników oddają ciekawą ofertę kulturalno-oświatową: spotkania autorskie, konkursy, wystawy objazdowe i wystawki okolicznościowe, lekcje biblioteczne oraz inne imprezy biblioteczne. Gromadzimy także materiay regionalne oraz prowadzimy kronikę biblioteczno-środowiskową.


Drogi czytelniku- pamiętaj, że jesteśmy tu dla Ciebie.

Zawsze chętnie służymy pomocą i wiedzą, dlatego nie wahaj się pytać !!!

 

Godziny pracy biblioteki

Poniedzialek    7.30 - 18.00

Wtorek           7.30 - 16.00

Środa              11.00 - 19.00

Czwartek        7.30 - 18.00

Piątek              7.30 - 15.00

 

Pracownicy

Magdalena Tomasik - Dyrektor biblioteki

Elżbieta Podleśna - biblioteka w Konopnicy

Anna Spryszak - Bibliotekarz - filia w Motyczu

Małgorzata Cichosz - Bibliotekarz - filia w Radawcu Dużym 

Beata Opałka - Bibliotekarz - filia w Zemborzycach Tereszyńskich

Małgorzata Flis - Główny księgowy


Andrzejki 2013

Spotkanie andrzejkowe to pierwsza impreza okolicznościowa organizowana przez naszą bibliotekę, ale mamy nadzieję, że nie ostatnia.