Wiesław Drabik

i jego wierszowane książeczki

 


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

 

 

 

 

 

 


 

 

 

 

 

 


 

Edyta Zarębska

czyli spotkanie z babcią Grunią

 

Kolejny raz nasza biblioteka zorganizowała spotkanie autorskie ze znaną osobą, które odbyło się 9 maja 2011r. w Sali Konferencyjnej Urzędu Gminy. Impreza ta zbiegła się w czasie z obchodami Tygodnia bibliotek – w tym roku pod hasłem „Biblioteka zawsze po drodze, nie mijam – wchodzę.  Tym razem gościliśmy panią Edytę Zarębską  wraz z mężem Robertem Zarębskim. Pani Edyta Zarębska jest bajkopisarką i ilustratorką, laureatką konkursu literackiego im. Astrid Lindgren , autorką książki „Opowieści babci Gruni”. Na początku pani Edyta opowiedziała dzieciom, kim jest babcia Grunia i jak zaczęła się jej przygoda z pisaniem. Następnie pan Robert przeczytał uczestnikom spotkania fragment książeczki  „Opowieści babci Gruni”, który został przyjęty z wielkim entuzjazmem. Dzieci dowiedziały się także jak powstaje książka i jakie osoby biorą udział w tym procesie. Na koniec państwo Zarębscy wykonali piosenkę, a dzieci klaskały w rytm muzyki. Po spotkaniu przyszedł czas na wspólne zdjęcia, zakup i podpisywanie książeczek. Uczestnicy spotkania otrzymali kartki z ilustracją z książki „Opowieści babci Gruni” do kolorowania oraz autografem autorki. Dzieci jak zwykle wykazały się dużym zaangażowaniem i bardzo chętnie odpowiadały na zadawane pytania. Tym razem na spotkanie przybyło ponad 80 osób z klas młodszych szkół podstawowych z terenu naszej gminy. Za frekwencję i zaangażowanie bardzo dziękujemy !!!

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

 

 

 

 

 

 

 


 

 

 

 

 

 

 

 


 

 

 

 

 

 

 

 


 

Maciej Orłoś

W ramach organizowanego co roku spotkania autorskiego tym razem gościem Biblioteki Publicznej Gminy Konopnica był znany wszystkim prezenter Teleexpessu, dziennikarz, aktor i autor książek dla dzieci: „Tajemnicze przygody Meli” i „Tajemnicze przygody Kubusia” – pan Maciej Orłoś. Sala Konferencyjna UG, w której odbyło się spotkanie pękała w szwach. Ze wszystkich szkół podstawowych z naszej gminy przybyło ponad 100 uczniów wraz z nauczycielami i opiekunami. Dzieci bardzo aktywnie uczestniczyły w spotkaniu, odpowiadały  na pytania gościa i zadawały własne. Jedna z uczestniczek odczytała fragment książki „Tajemnicze przygody Kubusia”, a chętne dzieci recytowały wiersze. Po spotkaniu pan Maciej Orłoś rozdawał autografy i podpisywał swoje książki.

Spotkanie to było dla nas tym bardziej istotne, że zbiegło się w czasie z obchodami Światowego Dnia Ksiązki i Praw Autorskich, a pan Maciej Orłoś zaangażowany w akcję „Cała Polska czyta dzieciom”, wielokrotnie brał udział w czytaniu dla dzieci w miastach całego kraju, a także występował jako propagator czytania dla dzieci podczas akcji przeprowadzonej na antenie TVP. Wspólnie staliśmy się propagatorami czytelnictwa.

 

 

 

Agnieszka Martinka

czyli

rowerem wokół Jeziora Wiktorii

29 kwietnia 2009 r. w Bibliotece Publicznej Gminy Konopnica odbyło się spotkanie autorskie z Agnieszką Martinką, z wykształcenia geologiem, z zawodu specjalistą od finansów, zaś z zamiłowania podróżniczką i pierwszą Polką, której przyznano nagrodę Johnie Walker – Keep Walking Award.  Spotkanie,dotyczyło wypraw Agnieszki Martinki na Czarny Ląd – a w szczególności niezwykle niebezpiecznego, lecz  interesującego przedsięwzięcia – rowerowej wyprawy wokół Jeziora Wiktorii, opisanej w książce „Szybsza niż lew”. Pokaz multimedialny wzbogacił całą prezentację serią pięknych zdjęć z Afryki –z Kenii, Ugandy i Tanzanii.  Po prezentacji można było nabyć książkę „Szybsza niż lew” oraz dostać autograf autorki. Na spotkanie przybyło ponad  90 uczniów wraz z opiekunami ze wszystkich szkół naszej gminy, za co serdecznie im dziękujemy.